Częstochowska Straż Miejska sukcesywnie „czyści” miasto z wraków

0
489

Strażnicy Miejscy z Częstochowy sukcesywnie oczyszczają miasto z porzuconych na parkingach samochodów osobowych, tzw. „wraków”.

Nieużywane, zniszczone i porzucone auta na parkingach to prawdziwa zmora mieszkańców bloków, którzy opłacają miejsce parkingowe, a przez takie nieużytki mają je blokowane.

W takich przypadkach interweniuje Straż Miejska, dzięki której w 2020 roku z częstochowskich ulic zniknęło 81 wraków. 23 samochody zostały usunięte przez wezwane służby drogowe, a 58 zostało zabranych przez ich właścicieli po wcześniejszej rozmowie ze strażnikami miejskimi.  Kolejne sprawy są w toku.

Największe czyszczenie z wraków częstochowskich parkingów strażnicy miejscy odnotowali w 2018 roku, kiedy to dzięki ich interwencji z terenu miasta zniknęło aż 216 samochodów. Rok później zwolnione zostały 63 miejsca parkingowe. Łącznie do 25 listopada 2020 roku częstochowscy strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 300 wrakowych interwencji.

Dla przypomnienia najszybszą drogą do usunięcia porzuconego samochodu jest powiadomienie zarządcy drogi/terenu, który następnie powinien zlecić odholowanie „wraku” uprawnionym służbom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here