fbpx

Stoelzle Częstochowa rusza z kolejnymi inwestycjami

Nowa wanna szklarska, piec szklarski i nowe linie technologiczne. Wczoraj, 17 maja w siedzibie Stoelzle Częstochowa ogłoszono kolejne inwestycje i uroczyście wkopano szklany kamień

Nowa wanna szklarska będzie wydajniejsza o 40% od swojej poprzedniczki, a to z kolei pozwoli na uruchomienie aż trzech nowych linii produkcyjnych. Budowa wanny potrwa 78 dni. Inwestycja powstaje na terenach zakładu przy ul. Warszawskiej i również tam odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów.

We wczorajszych uroczystościach wzięli udział m.in prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępcy Piotr Grzybowski i Bartłomiej Sabat, prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn, przedstawiciele głównych wykonawców projektu oraz pracownicy firmy Stoelzle.

Jak mówi Artur Wołoszyn, prezes Stoelzle Częstochowa-  Ponieważ budujemy wannę większą aż o 140 ton, będziemy mogli uruchomić nowe i szybsze linie produkcyjne. Możemy znacznie zwiększyć nasze portfolio produktowe dla aktualnych klientów, a także pozyskać nowych, globalnych.

W obszarze produkcji szkła opakowaniowego częstochowska wanna szklarska będzie jedną z największych wanien w Europie i największą w całej grupie Stoelzle. W związku z inwestycją firma zapowiada wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt miejsc pracy.

Prezes Stoelzle podkreślił, że to trzeci, kluczowy etap całości inwestycji, która jest ogromnym wyzwaniem, ale firma jest to tych działań dobrze przygotowana. Pochwalił także współpracę i kontakty z samorządem, za stworzenie odpowiedniego środowiska biznesowego.

Z kolei prezydent Krzysztof Matyjaszczyk tak skomentował sukces Stoelze:  To zasługa wszystkich pracowników, dzięki którym udało się zdobyć zaufanie właściciela i w efekcie  podejmowane są decyzje o kolejnej rozbudowie zakładu… Każdy chce z Wami współpracować, czego dowodem jest samorząd, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Business Centre Club i organizacje zrzeszające przedsiębiorców. Gratuluję i dziękuję, bo z inwestycji korzystają nasze firmy, które zaprosiliście do realizacji w tym trudnym dla rynku czasie, gdzie trudno o dostawy.

Wykonawcami projektu są bowiem głównie polskie, regionalne firmy m.in.: TechGlass, Zremb i El-Logic, czy Forglass.

Huta szkła Stolzle wciąż się rozwija, a przedstawione wczoraj plany, to kolejny ogromny krok rozbudowy działalności. Przypomnijmy, że wcześniej powstało Centrum Logistyczne i uruchomiono nową linię produkcyjną w dziale dekoracji . Projekt realizowany jest w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Linia Spray jest najnowocześniejszą linią produkcyjną pod każdym względem. Automatyczny system załadunku i rozładunku, system szybkiego utwardzania lampami na podczerwień. Zwiększa to produkcję i w ciągu dnia linia może osiągnąć dzienną wydajność ponad 100 tys. butelek. Powstają na niej głównie opakowania perfumeryjne, kosmetyczne i farmaceutyczne.

Grupa Stoelzle stale dba o zrównoważone technologie rozwoju. Spółce zależy do 2030 roku ograniczyć o 50 % emisję CO2, a do 2050 osiągnąć całkowitą neutralność emisyjną. Opracowanie nowej i przyjaznej dla środowiska farby drukarskiej, która pochodzi z opon wycofanych z eksploatacji, to kolejny przykład na ekologiczne podejście firmy do tematu rozwoju i inwestycji.

Stoelzle Glass Group posiada ponad 200-letnią tradycję produkcji szkła. To lider opakowań szklanych produkujących dla najlepszych światowych marek, a przy okazji jeden z liderów zatrudnienia pracowników w naszym mieście.