Starosta pisze do Ministerstwa Zdrowia

0
338

Po prezydencie Częstochowy, Krzysztofie Matyjaszczyku, kolejny samorządowiec z naszego regionu apelu do ministra zdrowia o utworzenie w naszej części województwa śląskiego laboratorium badającego próbki na obecność koronawirusa. Z apelem w tej sprawie do Łukasza Szumowskiego zwrócił się starosta kłobucki Henryk Kiepura.

Wysłał oficjalny list, w którym proponuje uruchomienie takiego laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie lub innej placówce medycznej w północnej części województwa.


Jak argumentuje starosta, w naszej części województwa śląskiego mieszka 650 tys. osób. Jest wśród nich wielu chorych lub podejrzanych o zakażenie COVID -19. Tymczasem próbki od tych osób są badane w ośrodkach oddalonych nawet o sto kilometrów, co znacznie wydłuża proces diagnostyczny. W rezultacie, jak pisze w liście do ministra kłobucki samorządowiec, pacjenci z naszego regionu są zmuszeni wiele dni oczekiwać najpierw na badanie, a potem na jego wynik. Jest to zdaniem starosty kłobuckiego niepokojąca sytuacja, która może niekorzystnie wpłynąć na stan epidemii w naszym regionie.


Jego zdaniem utworzenie dodatkowego laboratorium jest konieczne i zasadne, biorąc pod uwagę fakt, że sam resort zdrowia zapowiada, iż koronawirus tak szybko nas nie opuści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here