W Powiecie Myszkowskim będą wymieniać stare oświetlenie drogowe na LED-owe

0
430
oświetlenie led

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie z inicjatywy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej odbyło się spotkanie w sprawie wymiany lamp drogowych. Nowe lampy LED-owe oświetlą ulice w gminie Koziegłowy i Niegowa.

Obecnie w gminie Koziegłowy i Niegowa w wielu miejscowościach oświetlenie oparte jest na starej technologii lamp sodowych. Dzięki porozumieniu samorządów z TAURON-em będzie możliwa wymiana starych lamp na nowe oświetlenie LED-owe, które jest bardzo energooszczędne.

W Gminie Koziegłowy wymienionych zostanie 993 lampy sodowe, natomiast w Gminie Niegowa 641. Oświetlenie powinno mieć barwę uniwersalną, między ciepłą i zimną temperaturą barwową, która będzie sprzyjać lepszej widoczności i poprawie bezpieczeństwa na drodze. Dzięki energooszczędnym LED-om koszty za energię elektryczną po stronie samorządów będą znacznie mniejsze.

Wymiana lamp będzie sfinansowana przez TAURON i ma zostać przeprowadzona do końca roku. Inwestycja jest też akcją pilotażową. W przyszłym roku wymienione będą lampy w pozostałych gminach.

W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Myszkowie udział wzięli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak i Dyrektor ds. Majątku Oświetleniowego TAURON Dystrybucja Waldemar Jemioła.

W Powiecie Myszkowskim będą wymieniać stare oświetlenie drogowe na LED-owe 1
Fot. Powiat Myszkowski