fbpx

„Rap to nie zabawa już”. Spotkanie z częstochowskim pasjonatem muzyki Tomaszem Florczykiem

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na spotkanie autorskie z częstochowskim pedagogiem, doktorem nauk humanistycznych i pasjonatem muzyki Tomaszem Florczykiem. Wydarzenie odbędzie się w środę, 13 października o godz. 19.

Tomasza Florczyka nie trzeba w Częstochowie specjalnie przedstawiać. To współorganizator Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, doświadczony pedagog, pasjonat muzyki, doktor nauk humanistycznych, a także autor książki „Rap to nie zabawa już: obrzeża genologii, czyli gatunki literackie obecne w tekstach polskich twórców hip-hopowych”.

I to właśnie temu wydawnictwu poświęcone zostanie spotkanie, które odbędzie się w środę, 13 października o godz. 19 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1).

Celem książki jest rozważenie złożonych związków genologicznych rapowych tekstów wybranych wykonawców z obecnymi w literaturze polskiej gatunkami literackimi różnych epok.

-Porozmawiamy o poetyckim potencjale hip-hopu, gatunkowych konstrukcjach narracyjnych, językowych zabawach, romantycznych słabościach mc, albumach eksperymentach oraz rymach składanych wielokrotnych. Powspominamy najważniejsze płyty słuchane w różnych okresach i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy współczesnym raperom odechciało się zmieniać świat? – zapowiadają organizatorzy spotkania.

Wstęp jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje więc limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły dostępne na stronie: gaudemater.pl.

ZS