fbpx
Strona głównaRodzinaSpotkanie rodzin zastępczych w częstochowskim Ratuszu. 30 maja obchodzony był Dzień Rodzicielstwa...

Spotkanie rodzin zastępczych w częstochowskim Ratuszu. 30 maja obchodzony był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, odbyło się uroczyste spotkanie Rodzin Zastępczych z Prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem.

Wyjątkowy dzień dla wyjątkowych ludzi. Wszyscy, podejmujący się opieki nad dziećmi, które nie mogą wychowywać się w rodzinie biologicznej, należy się najwyższy szacunek.

Dzieci trafiające do rodzin zastępczych zazwyczaj niosą ze sobą trudne, a nawet traumatyczne doświadczenia. Czasem ich nowymi opiekunami stają się dziadkowie, ciocie, dalsza rodzina. Jeśli nie ma takiej możliwości, dzieciaki trafiają do osób, które nie są z nimi spokrewnione, ale chcą dać im to, co najważniejsze-miłość, ciepło i bezpieczeństwo.

Rodzina Zastępcza jest największym szczęściem w nieszczęściu tych dzieciaków, które w biologicznych rodzinach doznawały cierpienia, odrzucenia i bólu fizycznego lub emocjonalnego.

„Wiem, że jestem ważny dla mojej rodziny oraz przez wszystkich bardzo kochany. Ja również kocham ich z całego serca. I właśnie to jest moje szczęście, że nie trafiłem do domu dziecka lub gdzieś indziej. A najważniejsze jest to, że nikt mnie tu nie bije i dają mi jeść. Kocham Was.”

Te słowa pochodzą z jednej z prac literackich dziecka wychowywanego w rodzinie zastępczej. To najlepszy komentarz tłumaczący sens i wagę istnienia pieczy zastępczej.

Uroczystość zorganizowana w Ratuszu stała się okazją do podziękowania rodzicom zastępczym za ich serce i wkład w opiekę i wychowanie dzieci. Wręczono statuetki „Anioł Rodzicielstwa Zastępczego”, a także rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki dla dzieci „Ja i moja rodzina”.

Częstochowskie spotkanie rodziców zastępczych odbyło się dzięki Stowarzyszeniu na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „DLA RODZINY” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Uroczystość zakończyła się wypuszczeniem w niebo kolorowych balonów, symboli dziecięcych marzeń, następnie odbył się marsz przez centrum miasta. Przedstawiciele częstochowskiego MOPS oraz Stowarzyszenia „DLA RODZINY” zachęcali mieszkanki i mieszkańców naszego miasta do tworzenia rodzin zastępczych

W Częstochowie mamy obecnie 247 form rodzinnej pieczy zastępczej, w których przebywa niemal 260 dzieci w tym:15 rodzin zastępczych zawodowych, 6 rodzinnych domów dziecka, 171 rodzin zastępczych spokrewnionych, 55 rodzin zastępczych niezawodowych.

Osoby, które chciałyby zostać rodzicami zastępczymi, mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie (http://(www.mops.czestochowa.pl, tel. 34 372 42 24), lub Stowarzyszenia na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „DLA RODZINY” przy ulicy Sułkowskiego 9 (http://www.dlarodziny.com, tel. 502 985 101)


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV