fbpx
Strona głównaEdukacjaKampania społeczna „Solidarni z Seniorami” w Radomsku

Kampania społeczna „Solidarni z Seniorami” w Radomsku

W Radomsku zawita Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, które prowadzi Kampanię „ Solidarni z Seniorami”.

22 lipca o godzinie 14:00 w Urzędzie Miasta Radomska odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – razem damy radę”. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji seniorów w dobie panującej epidemii koronawirusa, czyli przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

Pamiętajmy, że seniorzy są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem i ciężki przebieg wywoływanej przez niego choroby COVID-19 ze względu na słabszą odporność i występujące u nich tzw. choroby towarzyszące.

Ogólnopolska kampania „Solidarni z Seniorami – razem damy radę” obejmuje następujące działania:

1) Głos Seniora TV
Projekt polega na produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych dedykowanym seniorom. Są to porady i wywiady ze specjalistami, ekspertami i ambasadorami stowarzyszenia, a także programy rozrywkowe (porady geriatry, kardiologa, psychologa czy Rzecznika Praw Pacjenta).

2) Zakupy dla seniora
Akcja zakłada promowanie pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej. Promujemy akcję „Zrób zakupy dla seniora”, zachęcając do wydruku naszego plakatu, wpisaniu swojego numeru telefonu i zadeklarowania gotowości do pomocy seniorom (np. zrobienie zakupów, w tym leków, wyprowadzenie psa, rozmowa przez telefon) w dobie epidemii koronawirusa.

3) Wysyłka pocztowa Pakietów Wsparcia
W związku z faktem, iż tylko do 25% seniorów jesteśmy w stanie dotrzeć kanałami on-line, a izolacja społeczna i odcięcie od świata jest olbrzymim zagrożeniem dla życia i zdrowia seniorów postanowiono wysyłać do seniorów pocztą Pakiety Wsparcia. Mają one dotrzeć bezpośrednio do domu seniora lub do organizacji i gmin, które deklarują ich redystrybucję bezpośrednio do swoich seniorów. Pakiet aktywizująco-edukacyjny zawiera m.in.: Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, książkę naszego ambasadora Mistrza Sobiesława Zasady, maseczkę ochronną, środki higieniczne SENI oraz materiały edukacyjne m.in. Niezbędnik Seniora od MRPiPS, informator dot. praw pacjenta oraz ostrzeżenia przed oszustwami. Jeżeli chcesz dostać Pakiet Wsparcia dla Seniora, napisz na [email protected] lub zadzwoń (12) 429 37 28

4) Szyjmy razem maseczki dla seniorów i szpitali
W ramach aktywizacji i wsparcia seniorów prowadzona jest akcja „Szyj z nami maseczki dla seniorów i szpitali”. Wysyłamy seniorom materiały, zachęcając do szycia maseczek. Następnie dystrybuujemy je do potrzebujących seniorów, szpitali, Domów Pomocy Społecznej i gmin.

5) Specjalny 50. numer Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora
W ramach wsparcia kontynuujemy wydawanie GŁOSU SENIORA. Numer 50. w dużej części poświęcony będzie tematyce dot. aktualnej sytuacji ale także wsparcia poprzez aktywizację, edukację, integrację, konkursy, dobre praktyki, porady ekspertów. Magazyn w nakładzie 25 000 zostanie rozdystrybuowany bezpośrednio do seniorów, aktywnych gmin i organizacji pozarządowych oraz do decydentów (wszyscy parlamentarzyści i samorządowcy).

6) Stop Korona – Oszustwom
W trosce o bezpieczeństwo seniorów prowadzimy akcję pt. „Stop Korona-Oszustwom” w ramach trwającej kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać!”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych. W ten sposób przestrzegamy Seniorów przed manipulatorami i informujemy, jak nie dać się oszukać.

(Źródło: www.glosseniora.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here