„Śnieżny Dekalog” – konkurs plastyczno-filmowy

0
601

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z partnerami zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pt. „Śnieżny Dekalog” w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Konkurs poświęcony jest bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich i polega na zilustrowaniu Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, a udział w nim mogą wziąć dzieci i młodzież z przedziału wiekowego:

  • kategoria I – wiek: 5-10 lat;
  • kategoria II – wiek: 11-16 lat.

Prace w formie rysunku, plakatu czy spotu filmowego o długości 1 minuty, promujące bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia, można wykonać indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) i przesłać do 5 marca 2021 roku na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku, a na laureatów przygotowane są atrakcyjne nagrody.

Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Polski Związek Narciarski, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja PZU.