fbpx

Tragedia w Woli Kiedrzyńskiej. Śmiertelne potrącenie 63-latka

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 5 lutego na drodze wojewódzkiej 483 w Woli Kiedrzyńskiej. Kierujący isuzu śmiertelnie potrącił 63-latka.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 lutego około godz. 6.20 w miejscowości Wola Kiedrzyńska na ul. Mykanowskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący isuzu 59-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc od Częstochowy w kierunku Mykanowa, poza obszarem zabudowanym potrącił 63-latka. Mężczyzna szedł prawą stroną jezdni, nie miał odblasków. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Przy okazji tej tragedii Komenda Miejska Policji przypomina, że pieszy poruszający się bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości zaledwie 20 metrów. Dzięki elementom odblaskowym kierowca może zobaczyć pieszego już z 130 metrów, co daje mu więcej czasu na reakcję. Piesi, którzy poruszają się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Więcej na: czestochowa.policja.gov.pl

red., mat. KMP w Częstochowie