Porażka Skry w ostatnim tegorocznym meczu w 2 lidze

Przerwę zimową piłkarze Skry spędzą z porażką na koncie. W ostatnim swoim ligowym meczu w 2020 roku w 2 lidze częstochowscy piłkarze przegrali w Stargardzie z Błękitnymi 0:1.

Skra na ostatni tegoroczny mecz o 2-ligowe punkty jechała do Stargardu. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego po ostatniej i niespodziewanej porażce z Olimpią Elbląg chcieli się przełamać i zrobić sobie prezent na Mikołaja, na święta i nowy rok. Niestety, nie udało się zdobyć nawet punktu. Częstochowianie nie potrafili sobie poradzić na grząskim boisku, co do którego mieli duże uwagi i przegrali z walczącymi o utrzymanie Błękitnymi 0:1. Bramkę stracili w… 90 minucie.

Jeszcze 27 listopada kibice Skry chwalili piłkarzy za najwyższe w sezonie zwycięstwo 5:0, które odnieśli w Pruszkowie ze Zniczem. Grudzień był jednak fatalny dla Skry. Porażki z Olimpią Elbląg i Błękitnymi, którzy walczą o utrzymanie, powodów do radości nie przynoszą…

Mimo słabej końcówki rundy, która zakończyła się dwoma porażkami z rzędu z rywalami z dolnej części tabeli, trzeba przyznać, że Skra miała udaną rundę jesienną. W 17 rozegranych spotkaniach zdobyła 28 punktów, co przekłada się na 9 zwycięstw, 1 remis i 7 porażek. Za tydzień 2 ligowcy rozegrają ostatnią kolejkę, w której Skra będzie pauzować. Wówczas okaże się, na którym miejscu w tabeli piłkarze Skry spędzą przerwę zimową…

Błękitni Stargard – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)