Skra stworzyła wiele okazji do zdobycia bramki i ograła Śląsk II Wrocław

Piłkarze Skry wygrali w niedzielę ze Śląskiem II Wrocław 2:0. To ich drugie zwycięstwo w 2 lidze w 2021 roku.

Piłkarze Skry tydzień temu wznowili rozgrywki w 2 lidze. 2021 rok rozpoczęli od wygranej z Garbarnią Kraków. Dzisiaj częstochowianie poszli za ciosem i po niezłym spotkaniu wygrali ze Śląskiem II Wrocław 2:0.

Pierwsza połowa rozgrywana była w szybkim tempie. Piłkarze obu drużyn postawili na atak, a przez to nie brakowało podbramkowych sytuacji. Gole jednak nie padły.

Po zmianie stron na boisku również było dużo ciekawej gry. Skra objęła prowadzenie w 51. minucie po akcji Adama Mesjasza i Daniela Pietraszkiewicza. Ten drugi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Po golu Skra nadal atakowała, ale bramka wpadła dopiero 20 minut później. Jej autorem był Radosław Gołębiowski. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego do końca meczu mogli zdobyć jeszcze przynajmniej jedną bramkę, ale zabrakło skuteczności.

Skra po 19 spotkaniach ma na koncie 34 punkty i zajmuje 5. miejsce w tabeli 2 ligi.

Skra Częstochowa – Śląsk II Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Pietraszkiewicz (51.), 2:0 Gołębiowski (71.).