Skra mogła wyjechać ze stadionu lidera z punktem…

Po raz kolejny piłkarze Skry Częstochowa rozegrali na wyjeździe niezły mecz z wyżej notowanym rywalem. Po raz kolejny mogli wyjechać z korzystnym wynikiem…

W świąteczny poniedziałek piłkarze 2-ligowej Skry grali w Polkowicach z pierwszym w tabeli Górnikiem. Częstochowianie mieli za sobą ostatnio dość słabą serię. Skra nie wygrała od sześciu spotkań…

W poniedziałkowym spotkaniu w Polkowicach zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy są liderem 2 ligi i walczą o awans do 1 ligi. Tymczasem częstochowianie zaprezentowali się bardzo dobrze i znowu brakło niewiele, tak jak w niedawnym meczu w Katowicach z GKS-em, aby wyjechać z korzystnym wynikiem.

Górnik od 65. minuty prowadził 1:0, ale częstochowscy zawodnicy walczyli ambitnie i zdołali w 82. minucie wyrównać po golu Radosława Gołębiowskiego. Radość częstochowian trwała kilka chwil, bo cztery minuty później Górnik podwyższył na 2:1 i zapewnił sobie zwycięstwo oraz 3 punkty.

Skra po 30 kolejkach ma 46 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli 2 ligi.

Górnik Polkowice – Skra Częstochowa 2:1 (0:0)