Piłkarze Skry Częstochowa wygrali w sobotę w Kaliszu finałowy mecz barażowy o awans do Fortuna 1 Liga i mogli cieszyć się z awansu i wspaniałego prezentu na 95-lecie klubu.

Piłkarze Skry po rundzie zasadniczej zajęli 6. miejsce w tabeli 2 ligi. W półfinale barażu o awans do 1 ligi pokonali w Chojnicach faworyzowaną Chojniczankę. W finale grali w Kaliszu z KKS-em, z którym w sezonie zasadniczym dwa razy wygrali po 1:0. Dlatego częstochowscy piłkarze jechali do Kalisza po zwycięstwo i awans.

Finał barażu ułożył się bardzo dobrze dla Skry. Częstochowianie już w 13. minucie objęli prowadzenie. KKS próbował wyrównać. Gospodarze idealną sytuację mieli w 45. minucie tuż przed przerwą, ale wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron gospodarze odważnie zaatakowali, ale ich wypady mądrze neutralizowali piłkarze Skry. Skra w pewnym momencie przejęła inicjatywę, a Maciej Kazimierowicz podwyższył na 2:0.

Losy meczu ustalił w 80. minucie Dawid Niedbała i było już pewne, że Skra tego meczu nie przegra i za kilka minut będzie cieszyć się z awansu na zaplecze Ekstraklasy.

Gospodarze mogli w 85. minucie zmniejszyć straty na 1:3, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Mikołaj Biegański popisał się wyczuciem i wybił piłkę lecącą przy słupku.

Po ostatnim gwizdku sędziego w ekipie częstochowskiej Skry zapanowała olbrzymia radość… Duże brawa dla trenera Konrada Geregi i piłkarzy Skrzy, którzy cieszyli się w specjalnych koszulkach: Awans jest nasz. 1 liga, 1 liga KS Skra!

KKS Kalisz – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Daniel Pietraszkiewicz (13.), 0:2 Maciej Kazimierowicz (65.), Dawid Niedbała 0:3 (81.)

Skra: Biegański – Kazimierowicz (86. Warnecki), Nocoń, Brusiło, Pietraszkiewicz (55. Niedbała), Klisiewicz (46. Gołębiowski), Napora, Nojszewski, Sadowski, Holik, Wojtyra (89. Milasius).

Skra Częstochowa wygrała finałowy baraż i na 95-lecie wywalczyła awans do Fortuna 1 Ligi! 2