Skra Częstochowa przegrała w Bełchatowie z Arką Gdynia

Nie udał się piłkarzom Skry Częstochowa mecz z faworyzowaną Arką Gdynia. Częstochowianie przegrali w Bełchatowie z Arką Gdynia 1:2.

Przed meczem obydwie drużyny dzieliły tylko 3 punkty. Dlatego częstochowianie liczyli na zwycięstwo i na to, że zrównają się punktami z Arką. Gdynianie udowodnili jednak, że są jednym z kandydatów do awansu.

Pierwsza połowa nie dostarczyła bramek. Goście wyszli na prowadzenie w 51. minucie spotkania. Skra dążyła do wyrównania i udało się w 66. minucie spotkania. Bramkę na 1:1 zdobył Filip Kozłowski. Niestety, ale Skrze nie udało się obronić remisu, ani zadać ciosu. Częstochowianie sami stracili bramkę w 74. minucie i przegrali 1:2.

Skra po 10 meczach ma 14 punktów. Arka dzięki zwycięstwu ma 20 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Liga.

AK, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Skra Częstochowa – Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Adamczyk (51.), 1:1 Kozłowski (66.), 1:2 Haydary (74.)

Skra: Bursztyn – Krzyżak, Mesjasz, Szymański, Brusiło (61. Flak), Baranowicz (87. Michalski), Olejnik, Winiarczyk, Pyrdoł (87. Babiarz), Hilbrycht (61. Gołębiowski), Kozłowski (72. Sangowski).