Skra Częstochowa pokonała Zagłębie Sosnowiec i odniosła drugie zwycięstwo z rzędu

Piłkarze Skry Częstochowa pokonali w sobotę Zagłębie Sosnowiec 1:0 i zdobywali kolejne ważne 3 punkty. To drugie zwycięstwo Skry z rzędu.

Ten tydzień należy do piłkarzy Skry. W środę częstochowianie wygrali w Bielsku Białej z Podbeskidziem 1:0. Dzisiaj w Bełchatowie poszli za ciosem i okazali się lepsi od Zagłębia Sosnowiec.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Zdecydowanie ciekawiej zrobiło się po przerwie. Od 50. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika, bo za faul na wychodzącym na czystą pozycję Filipie Kozłowski z boiska musiał zejść Oleksi Bykov, który ujrzał czerwoną kartkę.

Kibice Skry liczyli na zwycięstwo i wygraną. Jedyną bramkę w 72. minucie zdobył z rzutu karnego Adam Mesjasz.

Piłkarze Skry Częstochowa w 6 meczach wywalczyli już 10 punktów i zrównali się dorobkiem z Zagłębiem Sosnowiec.

Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Mesjasz (72.)

Skra: Bursztyn – Szymański, Mesjasz, Czajka, Brusiło, Michalski (46. Baranowicz), Olejnik, Lukoszek, Sajdak (80. Pyrdoł), Hilbrycht (62. Babiarz), Kozłowski (62. Sangowski).

AK, fot: materiały prasowe Skry