Skra Częstochowa w następnym sezonie ponownie będzie występować na II-ligowym froncie. Dzięki bardzo dobrej grze w 2020 roku częstochowska drużyna obroniła się przed spadkiem z II ligi.

W miniony weekend piłkarze Skry Częstochowa zakończyli rozgrywki w II lidze. Przed ostatnią kolejką Skra miała w 99 procentach zapewnione utrzymanie. Częstochowianie na ostatni mecz jechali do Rzeszowa. Przegrali z walczącą o baraże Stalą 0:4. Była to druga porażka Skry w 2020 roku po wznowieniu rozgrywek (od czerwca, po przerwie spowodowanej koronawiruem).

Przypomnijmy, że Skra 34 kolejkach wywalczyła 47 punktów. Bilans Skry to 13 zwycięstw, 8 remisów i 13 porażek. Częstochowscy piłkarze szczególnie dobrze prezentowali się na stadionie przy ul. Loretańskiej. W 17 spotkaniach, wygrali 9 meczów, 5 zremisowali i tylko 3 przegrali.

Po rundzie jesiennej Skra była w tarapatach. Jednak bardzo dobra dyspozycja w czerwcu i lipcu sprawiła, że Skra zdobyła sporo punktów i wywalczyła utrzymanie. Okazało się, że zadecydował o tym 1 punkt. Skra wywalczyła 47 punktów, a 15. w tabeli Stal Stalowa Wola zdobyła ich 46 i znalazła się w strefie spadkowej.

Skra Częstochowa obroniła 2 ligę. Zadecydowała o tym bardzo dobra gra od początku czerwca 2

W czerwcu i lipcu czyli po wznowieniu rozgrywek po przerwie związanej z koronawirusem Skra rozegrała 12 spotkań. 6 wygrała, 4 zremisowała i przegrała tylko dwa. Praca wykonana szczególnie w tych spotkaniach zaowocowała tym, że częstochowscy piłkarze utrzymali się w II lidze.