fbpx

W Poraju rozbierają stary skatepark

W środę w Poraju rozpoczęła się rozbiórka starego skateparku. Obiekt był na tyle zniszczony, że nie nadawał się do użytku.

skatepark 10
Fot. UG w Poraju

19 maja 2021 roku w Gminie Poraj rozpoczęły się prace przy rozbiórce starego skateparku, który od 2013 roku był użytkowany przez młodzież. Obiekt zlokalizowany jest na terenie kompleksu sportowo-kulturalnego.

Z biegiem czasu i ze względu na intensywne korzystanie z obiektu oraz częściową dewastację, skatepark stopniowo ulegał coraz większemu zdegradowaniu urządzeń. W podłożu konstrukcji przez lata wyrobiły się sporych rozmiarów dziury, które groziły uszczerbkiem na zdrowiu i życiu dla użytkowników.

skatepark 2
Fot. UG w Poraju

Problem ten zauważyły także osoby korzystające ze skateparku, dlatego z uwagi na zagrożenie zdrowia, a nawet życia, obiekt rekreacyjny dwa lata temu został zamknięty.

Od środy aktualnie trwają prace rozbiórkowe starego obiektu sportowego przeprowadzane przez ekipę uczestników warsztatów Centrum Integracji Społecznej, przy wsparciu pracowników brygady remontowo-budowlanej Urzędu Gminy.

Podczas demontowania dotychczasowych urządzeń i rozbierania elementów konstrukcyjnych, światło dzienne ujrzała sterta śmieci nagromadzona przez lata wewnątrz konstrukcji. W tym miejscu oprócz miłośników wyczynowej jazdy na rolkach często spotykali się również miejscowi bumelanci.

skatepark 1
Fot. UG w Poraju

Urząd Gminy poczynił także starania o to, aby skaterzy mieli nowe miejsce na swoje popisowe wyczyny. W Partnerstwie Północnej Jury gmina złożyła wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, na kwotę ponad 74 tys. zł. Obecnie trwa procedura konkursowa.

„W planach inwestycyjnych Gminy jest, aby na miejsce starego wybudowany został nowy skatepark do dyspozycji miłośników jazdy na rolkach, deskach i rowerach BMX. Gmina czyni usilne starania o pozyskanie środków finansowych na jego budowę” – mówi Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj.

Za pozyskane środki finansowe planowana jest budowa w tym samym miejscu nowego obiektu, który spełni wymogi bezpieczeństwa i potrzeby osób korzystających z infrastruktury. Gmina liczy także, że młodzież będzie miała większe poszanowanie dla obiektów użyteczności publicznej, które budowane są właśnie z myślą o nich.