fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka"Sierotka Marysia". Częstochowski Teatr Tańca wystąpi dla najmłodszych przyjaciół z Ukrainy

„Sierotka Marysia”. Częstochowski Teatr Tańca wystąpi dla najmłodszych przyjaciół z Ukrainy

W niedzielę, 27 marca Regionalny Ośrodek Kultury i Częstochowski Teatr Tańca zapraszają najmłodszych przyjaciół z Ukrainy (wraz z rodzicami i opiekunami) na spektakl „Sierotka Marysia”. Wstęp jest darmowy.

Premiera spektaklu „Sierotka Marysia” odbyła się na początku listopada 2021 r. (zapowiadaliśmy ją TUTAJ). To 20. już spektakl w dorobku Częstochowskiego Teatru Tańca. Za reżyserię, choreografię i scenografię odpowiada Włodzimierz Kuca. Tym razem inspiracji dostarczyła jedna z najbardziej znanych polskich bajek, której autorką jest Maria Konopnicka.

“W Baśniowym Królestwie Krasnoludków dobro przeplata się ze złem, radość ze smutkiem, uczciwość z podstępem, lojalność z chciwością”.

Sierotką Marysią jest Martyna Fajer, Królem Błystkiem – Julia Kaczmarzyk, Koszałkiem Opałkiem – Monika Graj, Poziomkiem – Julia Sokołowska, Strażnikiem Mikułą – Wiktoria Kupczak, Strażnikiem Pakułą – Zuzanna Bryła, Lisem Sadełko – Ewelina Stolarska, Królową Tatr – Danuta Hałaczkiewicz, a Wiosną – Marianna Mrozek.

Twórcom tanecznego widowiska od początku zależało na tym, by cieszyło ono zarówno małych jak i dużych widzów. Teraz na pokaz zaproszą zaś szczególną publiczność. W niedzielę, 27 marca Częstochowski Teatr Tańca zatańczy specjalnie dla najmłodszych przyjaciół z Ukrainy (a także ich rodziców i opiekunów)

Spektakl, na który zaprasza również Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie odbędzie się o godz. 17 na scenie Klubu Politechnik (al. Armii Krajowej 23/25). Wstęp jest wolny. Szczegóły i zgłaszanie większych grup pod nr tel. 34 300 03 08 oraz mailowo- [email protected].

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -