fbpx
Strona główna Sport Siatkówka plażowa. Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz wicemistrzami wśród kadetów. Mają 2....

Siatkówka plażowa. Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz wicemistrzami wśród kadetów. Mają 2. miejsce i srebrny medal

W Rybniku został rozegrany turniej finałowy mistrzostw województwa śląskiego kadetów w siatkówce plażowej. Ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrzów wrócili siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz.

W Rybniku przez trzy dni rywalizowały 24 najlepsze pary kadetów (do 17 lat) z województwa śląskiego. W turnieju bardzo dobrze radzili sobie siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz. Częstochowianie bez porażki dotarli do finału, w którym zmierzyli się z parą Bartek Fijałek i Kamil Strzymszok. – Duety, które spotkały się w finale nie przegrały wcześniej spotkania w turnieju, co gwarantowało dobry poziom meczu o złoto – mówi Rafał Pośpiech, tata Marcela, a także Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Tak rzeczywiście było. Finał obfitował w wiele mocnych ataków i ciekawych rozwiązań taktycznych. W meczu tym wygrali zawodnicy ze Skoczowa 2:0 (21:18, 21:19). Fijałek i Strzymszok to także aktualni mistrzowie Śląska juniorów.

W turnieju finałowym grały też dwie inne pary Hemarpol Norwida Częstochowa. W zawodach bardzo dobre 7. miejsce zajęli: Seweryn Kwiatecki z Bartoszem Olczykiem i Maciej Olczyk z Filipem Chmielewskim.

Częstochowscy siatkarze to zawodnicy halowego zespołu kadeta Hemarpol Norwida trenowani przez Rafała Bogusa i Bartosza Sufę.  

Pośpiech i Kantorowicz awansowali do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski kadetów, gdzie teraz będą walczyć o medale Mistrzostw Polski.

– Srebrny krążek Kuby i Marcela to kolejny medal w kolekcji obu graczy z Częstochowy, na co dzień siatkarzy zespołu Hemarpol Norwid Exact Systems Częstochowa – dodaje Rafał Pośpiech. – W 2018 obaj zawodnicy zdobyli złoto Mistrzostw Śląska Młodzików i dotarli do finału, gdzie zajęli 9. miejsce w kraju. Rok później wygrali mistrzostwa województwa śląskiego w siatkówce plażowej gimnazjum oraz zajęli bardzo dobre 4. miejsce w 19. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Bałtyku. W tym roku zawodnicy prowadzeni przez pięciokrotnego medalistę seniorskich mistrzostw Polski w siatkówce plażowej trenera Dariusza Parkitnego, chcą walczyć o najwyższe cele.

Częstochowscy siatkarze plażowi od wtorku będą walczyć w Kołobrzegu w XX Międzynarodowym Pucharze Bałtyku. To kolejny etap przygotowań tej pary do turniejów półfinałowych mistrzostw Polski kadetów i juniorów.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here