Siatkówka plażowa – sukcesy Częstochowian

0
319

Siatkarki KS Częstochowianki i Corony Rudniki oraz siatkarze Norwida z medalami mistrzostw województwa śląskiego juniorek i juniorów w siatkówce plażowej

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się częstochowska młodzież w mistrzostwach województwa śląskiego juniorek i juniorów w siatkówce plażowej. Siatkarki KS Częstochowianki: Martyna Chmielewska i Małgorzata Kozak i siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Krzysztof Giemza i Mateusz Janus wywalczyli srebrne medale i awans do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski. Z brązowymi medalami do domu wróciły też siatkarki plażowe Corony Rudniki: Natalia Kowalik i Olga Langier które też mają szansę na medale mistrzostw Polski.

Siatkówka plażowa - sukcesy Częstochowian 1


W sobotę i w niedzielę w Katowicach oraz w Czechowicach-Dziedzicach zostały rozegrane turnieje finałowe mistrzostw województwa śląskiego juniorek i juniorów w siatkówce plażowej. Z bardzo dobrej strony spisali się reprezentanci częstochowskich klubów: KS Częstochowianki, Exact Systems Norwida Częstochowa, AZS-u Częstochowa i Corony Rudniki.

Siatkówka plażowa - sukcesy Częstochowian 2


Juniorki w wojewódzkim finale grały w Katowicach. W stawce 16 najlepszych juniorskich duetów mieliśmy aż 5 par z Częstochowy i regionu z czego aż 4 awansowały do rozgrywek ogólnopolskich. Na podium mistrzostw województwa śląskiego stanęły reprezentantki KS Częstochowianki: Martyna Chmielewska Małgorzata Kozak, a trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyły Olga Langier i Natalia Kowalik z Corony Rudniki.
– Ja cieszę się z brązowego medalu i 3. miejsca naszej pary – mówi trener Corony Rudniki Mariusz Kowalik. – Trzeba jednak podkreślić fakt, że w turnieju mieliśmy 5 par z Częstochowy i Rudnik i aż cztery z nich awansowały do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski, a dwie kolejne pary zdobyły medale srebrne i brązowe.
Czwarte miejsce, tuż za podium zajęły podopieczne trenera Adama StępniakaAneta Grabińska i Kinga Woszczyńska z AZS-u Częstochowa. 5. Miejsce premiowane awansem do ogólnopolskich rozgrywek wywalczyły: Joanna Stolarska i Weronika Rajek z KS Częstochowianki. Brawa należą się trenerom Częstochowianki: Urszuli Jędrys-Szynkiel i Pawłowi Kapicy za wprowadzenie do rozgrywek ogólnopolskich dwóch para ze swojego klubu.

Siatkówka plażowa - sukcesy Częstochowian 3


– Nasze siatkarki otarły się o podium i brązowy medal – mówi trener AZS-u Częstochowa Adam Stępniak. – Były blisko medalu, ale niewiele zabrakło. Cieszę się z ich dobrej gry i awansu do mistrzostw Polski.
W stawce 16 najlepszych juniorskich duetów grały też Klaudia Oleksiak i Patrycja Świąć z KS Częstochowianki, ale tej parze nie udało się w turnieju zająć miejsca w czołówce.
W finale juniorów srebrne medale i tytuł wicemistrzów Śląska wywalczyli Krzysztof Giemza i Mateusz Janus z KS Norwid. Czwarte miejsce w turnieju wywalczyli ich klubowi koledzy: Jakub Pośpiech Dawid Świeboda. Na 9. miejscu turniej zakończyli kolejni częstochowianie: Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz z Exact Systems Norwid. Częstochowskie pary do turnieju były przygotowywane przez trenera Dariusza Parkitnego, który w przeszłości był kilkukrotnym medalistą mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Siatkówka plażowa - sukcesy Częstochowian 4


Pary: Giemza/Janus oraz Pośpiech/Świeboda awansowały do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorów i mają szansę na medale i mistrzostwo Polski.

Siatkówka plażowa - sukcesy Częstochowian 5


Parom z Częstochowy i Rudnik życzymy sukcesów w rywalizacji Mistrzostw Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here