Miłą niespodziankę sprawili siatkarze częstochowskiej drużyny Servecom Częstochowa, którzy zwyciężyli w dwudniowym Amatorskim Turnieju Siatkarskim o Puchar Prezesa JSW S.A.

Silnie obsadzone zawody zgromadziły 16 amatorskich zespołów z całej Polski, które podzielono na 4 grupy (mężczyźni) oraz 5 zespołów żeńskich. Na parkiecie w Jastrzębiu-Zdrój stawiły się m.in. Reprezentacja Polski Niesłyszących, zespoły z Warszawy, Sulechowa i wielu przedstawicieli reprezentujących śląską siatkówkę.

Częstochowianie bez porażki odprawili rywali grupowych, nie tracąc seta i tym samym zameldowali się w ćwierćfinale zawodów. Tam czekał na nich zespół Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, który również musiał uznać wyższość częstochowian (2:0).

– Od ćwierćfinałów poziom zawodów znacznie wzrósł, widać było, że każda z „lokalnych” drużyn chciała nas ograć – powiedział kapitan zespołu Servecom Andrzej Knop. – My jednak walczyliśmy o każdą piłkę. W tym roku JSW obchodzi 30 lecie, wiec chcieliśmy również świętować. Wiele lat w

Hali Polonia mogliśmy emocjonować meczami AZS z Jastrzębskim Węglem, dlatego w głowie mieliśmy tamte spotkania i równie ambitnie podeszliśmy do tematu – powiedział Dawid Wygas – kierownik naszego teamu.

W półfinale turnieju czekali na nas rośli zawodnicy Kopalni Węgla Kamiennego Budryk. Spotkanie to obfitowało w bombowe ataki Marcela Pośpiecha i Jakuba Kantorowicza. Obaj przyjmujący pomimo, że przeciwnicy chcieli im uprzykrzyć życie na zagrywce, utrzymali wysoki poziom gry w przyjęciu i ataku. To cenne, że nas nieco starszych kolegów mogli uzupełnić młodsi – co niewątpliwie podniosło morale i wprowadziło również świetną atmosferę nie tylko na parkiecie – powiedział kapitan Servecom – Andrzej Knop.

Półfinał częstochowianie wygrywają 2:0 i meldują się w finale! Finał to mecz na bardzo wysokim poziomie, a przeciwnikiem uznana marka na parkietach amatorskich KWK Borynia Zofiówka BZIE. Nasi zawodnicy czują się pewnie i dobrze obsługiwani na rozegraniu przez Maćka Wawrzaka i zdobywają pierwszego seta. Na środku wyróżnili się Marcin Lis i Andrzej Knop. Drugi set pomimo przegranej, to set walki. Wiele podbitych piłek to zasługa obu libero naszego zespołu: Mariusza Ociepy i Dawida Wygasa.

Przed tie-breakiem apetyty częstochowian jeszcze wzrosły. Mecz bardzo długo toczył się punkt za punkt, ale w ataku świetnie radzili sobie nasi przyjmujący i atakujący Łukasz Chojnowski, by po 80 minutach zwyciężyć 2:1 (25:23; 22:25; 15:12).

Okazałe trofeum trafia do Częstochowy! Wraz z trofeum w ręce naszego zawodnika Kuby Kantorowicza, trafia MVP zawodów! Nagrodę za zwycięstwo bon do wykorzystania w sieci Decathlon, nasi zawodnicy przekazali dzieciakom z Zespołu Szkół Specjalnych numer 2 im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie.

Servecom reprezentowali: Andrzej Knop, Łukasz Chojnowski, Jakub Kantorowicz, Marcin Lis, Mariusz Ociepa, Marcel Pośpiech, Maciej Wawrzak, Dawid Wygas.

AK, materiał prasowy

Siatkarze Servecom Częstochowa wygrali turniej w Jastrzębiu. Nagrodę za zwycięstwo przekazali dzieciom ze Szkoły Specjalnej 2