fbpx
Strona głównaSportSiatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w...

Siatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w Cieszynie! Wygrali Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech

Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z teamu Nowa Częstochowa wygrali turniej siatkówki plażowej Młoda Plaża Open, który został rozegrany w sobotę w Cieszynie. Drugą i trzecią pozycję też zajęły pary Nowa Częstochowa!

Nowa Częstochowa tym razem wystawiła do turnieju trzy swoje pary. Zagrali: Dawid Świeboda z Jakubem Pośpiechem, Marcel Pośpiech z Jakubem Kantorowiczem i Seweryn Kwiatecki z Adrianem Andruszkiewiczem, który zastąpił kontuzjowanego Bartka Olczyka. W turnieju tym razem nie zagrali Maciej Olczyk z Filipem Chmielewskim.

– Szczególne podziękowania należą się Adrianowi, który pod nieobecność Bartka Olczyka zechciał pomóc naszemu zespołowi – mówi Rafał Pośpiech z Nowa Częstochowa. – Na co dzień Adrian reprezentuje zespół Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i przyjechał do nas z Suwałk. Planem, który był założony przez trenera, był awans minimum do ćwierćfinałów zawodów. Turniej był ostatnim sprawdzianem naszych zawodników przed rozgrywanym w następny weekend we Wrocławiu półfinałem Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej.

Częstochowscy siatkarze plażowi zdominowali zawody i sprawili małą sensację, bo zdobyli wszystkie 3 medale i zajęli całe podium!!!

Turniej Młoda Plaża Open wygrali Jakub Pospiech i Dawid Świeboda. W finale pokonali swoich klubowych kolegów z Nowej Częstochowy: Seweryna Kwiateckiego i Adriana Andruszkiewicza. Tym samym zrewanżowali im się za wcześniejszą porażkę w turnieju.

Trzecie miejsce na podium i brązowe medale wywalczyli Jakub Kantorowicz i Marcel Pośpiech, którzy pokonali mistrzów województwa opolskiego juniorów.

– Naszą dobrą postawę dedykujemy Bartkowi Olczykowi, który niefortunnie uległ kontuzji – mówi Seweryn Kwiatecki, srebrny medalista turnieju. – Jestem przekonany, że Bartek wróci niedługo do treningów.

– Dla naszej pary ten turniej miał wielkie znaczenie – dodaje brązowy medalista Kuba Kantorowicz. – Chcieliśmy z Marcelem udowodnić, że potrafimy grać w plażówkę. Brąz nas zadowala. Ulegliśmy tylko naszym kolegom z zespołu Nowa Częstochowa.

– Aż żal, że czas juniora się kończy – komentuje zwycięzca Dawid Świeboda. – Wraz z Kubą zaczęliśmy grać fajną siatkówkę. Wracamy do Częstochowy, gdzie od poniedziałku do piątku będziemy pracować, aby jak najlepiej zaprezentować się w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów we Wrocławiu.

Foto: Materiały prasowe Rafała Pośpiecha

Siatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w Cieszynie! Wygrali Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech 1
Siatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w Cieszynie! Wygrali Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech 2
Siatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w Cieszynie! Wygrali Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech 3
Siatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w Cieszynie! Wygrali Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech 4
Siatkarze plażowi z Nowa Częstochowa zdobyli całe podium Młodej Plaży Open w Cieszynie! Wygrali Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech 5
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here