Siatkarze Jawor Mineral AZS wygrali z Olimpią, ale niespodziewanie stracili punkt

Ostatnie mecze nie są najlepsze w wykonaniu siatkarzy Jawor Mineral AZS. Częstochowianie wygrali w sobotę w Hali Polonia z przedostatnią Olimpią Włodowice, ale dopiero po tie-breaku 3:2.

Siatkarze Jawor Mineral AZS prowadzą w tabli 1 ligi śląskiej. W meczu z przedostatnią Olimpią Włodowice częstochowianie byli zdecydowanym faworytem, a kibice wierzyli, że drużyna odbije sobie ostatnią porażkę z KS-em Rudziniec.

Pierwszego seta zgodnie z planem wygrali siatkarze AZS-u. W drugiej partii nieoczekiwanie triumfowali goście. Olimpia wygrała też trzeciego seta do 18 i objęła niespodziewanie prowadzenie w meczu 2:1 zdobywając tym samym meczowy punkt.

Podrażnieni gospodarze „zbili” gości w czwartej partii do 10! W tie-breaku podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka wygrali 15:11 i cały mecz 3:2.

Cieszy 15 zwycięstwo w sezonie siatkarzy Jawor Mineral AZS, ale martwi fakt, że w ostatnich dwóch meczach częstochowianie na 6 punktów zdobyli tylko 2…

Po 18 meczach Jawor Mineral AZS ma na koncie 45 punktów i prowadzi w tabeli 1 ligi śląskiej.

Jawor Mineral AZS Częstochowa – Olimpia Włodowice 3:2 (25:21, 21:25, 18:25, 25:10, 15:11)