Zwycięstwem 3:1 zakończył się sobotni mecz siatkarzy Jawor Mineral AZS Częstochowa w Cieszynie z Talentem Sferawent. Częstochowianie zapewnili sobie 1. miejsce w 1 lidze śląskiej.

Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka jechali do Cieszyna po zwycięstwo. Choć Talent to wymagający przeciwnik i przed meczem zajmował 6. miejsce to faworytem byli częstochowianie. Siatkarze AZS-u wywiązali się z zadania bardzo dobrze. Wygrali 3:1 i zapewnili sobie ważne 3 punkty.

Pierwszego seta częstochowianie wygrali 25:20. W drugiej partii dnia podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka zdeklasowali gospodarzy i dali zdobyć cieszynianom tylko 13 małych punktów. Wysoka wygrana najwyraźniej „uśpiła” częstochowskich siatkarzy, którzy po grze na przewagi przegrali trzeciego seta 24:26.

Na szczęście w czwartym secie częstochowianie poukładali swoją grę i wszystko wróciło do normy. Jawor Mineral AZS po zaciętej walce wygrał 25:23 i mecz 3:1.

Po 20 rozegranych meczach AZS Częstochowa ma na koncie 51 punktów i zapewnił sobie 1. miejsce w rundzie zasadniczej. Częstochowianie mają jeszcze do rozegrania dwa spotkania. Obydwa odbędą się na wyjazdach.

Siatkarze Jawor Mineral AZS Częstochowa wygrali ważny mecz w Cieszynie i zapewnili sobie mistrzostwo 1 ligi śląskiej 2

Talent Sferawent Cieszyn -Jawor Mineral AZS Częstochowa 1:3 (20:25, 13:25, 26:24, 23:25)