fbpx
Strona głównaSportSiatkarze Exact Systems Norwida mecz z BAS-em Białystok powinni wygrać za 3...

Siatkarze Exact Systems Norwida mecz z BAS-em Białystok powinni wygrać za 3 punkty

Z przedostatnim w tabeli BAS-em Białystok zagrają w sobotę siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida. Częstochowianie powinni z łatwością zgarnąć 3 punkty, tym bardziej, że w kolejnej kolejce czeka ich trudny mecz z Visłą Bydgoszcz.

Sześć meczów pozostało siatkarzom Exact Systems Norwida do zakończenia rundy zasadniczej w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie zajmują wysokie 4. miejsce w tabeli i będą walczyć o utrzymanie tej pozycji przed rundą play-off.

W sobotę podopiecznych trenera Piotra Lebiody czeka zadanie z tych teoretycznie łatwiejszych. ESN w hali Norwida podejmować będzie BAS Białystok. W Białymstoku częstochowscy siatkarze wygrali 3:0 i kibice spodziewają się takiego samego zwycięstwa w Częstochowie. Tym bardziej, że rywalom idzie „pod górkę” w rozgrywkach. BAS wygrał tylko 4 z 22 rozegranych spotkań i zajmuje przedostatnie 14. miejsce. Do 4. w tabeli Exact Systems Norwida traci aż 30 punktów.

Mecz z BAS-em może być przysłowiowym treningiem przed kolejnym spotkaniem częstochowian w Tauron 1 Lidze. W kolejnych dwóch meczach ligowych czeka na ESN czołówka. 3 marca do Częstochowy przyjedzie wicelider Visła Bydgoszcz, a 6 marca częstochowianie jadą do Lublina na mecz z prowadzącą obecnie w tabeli LUK Politechniką. Dlatego sobotni mecz z BAS-em Exact Systems Norwid musi bezwzględnie wygrać za 3 punkty, bo w dwóch kolejnych meczach o punkty będzie już bardzo trudno…

– Jestem bardzo zadowolony z wyników i gry pierwszego zespołu – mówi dyrektor sportowy Exact Systems Norwida Radosław Panas. – Mamy przecież 4. miejsce w tabeli. Wygraliśmy 16 spotkań w 22 meczach. To bardzo dobry rezultat, z którego bardzo się cieszymy. Naszym celem będzie teraz utrzymanie tego 4. miejsca przed fazą play-off. Miejsce w czołowej czwórce byłoby świetną pozycją wyjściową przed play- off.

Mecz ESN z BAS-em odbędzie się bez udziału publiczności.

Siatkarze Exact Systems Norwida mecz z BAS-em Białystok powinni wygrać za 3 punkty 1

Foto: Gazeta Regionalna/AK

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here