Siatkarze Exact Systems Norwid są w finale Tauron 1 Ligi

W trzecim, decydującym meczu półfinału play off siatkarze Exact Systems Norwid pokonali Chemeko System Gwardię Wrocław 3:0 i awansowali do finału Tauron 1 Ligi. O awans do Plus Ligi zagrają z MKS-em Będzin.

Pierwszy mecz półfinału w Częstochowie wygrała Gwardia 3:0. Częstochowianie zrewanżowali się wrocławianom w ich hali i pokonali Gwardię 3:2 doprowadzając w meczach do remisu. W niedzielny wieczór w Częstochowie odbyło się decydujące starcie. Kibice byli świadkami dużych emocji tylko w pierwszym secie, którego gospodarze wygrali na przewagi 26:24. W drugim i trzecim secie goście nie mieli za dużo do powiedzenia, a wyniki 25:15 i 25:17 mówią same za siebie.

Siatkarzy Exact Systems Norwid czeka teraz starcie z MKS-em Będzin w finale Tauron 1 Ligi. Zwycięzca awansuje do Plus Ligi.

Ak, fot: AK

Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko System Gwardia Wrocław 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Graham Sobański, Sługocki, Popiela, Takahashi (libero) – Borkowski.