Siatkarze Exact Systems Norwid rozpoczęli sezon od zwycięstwa

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2022/23 odnieśli w sobotę siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. Zawodnicy trenera Piotra Gruszki pokonali Astrę Nowa Sól 3:1.
Nowy sezon w Tauron 1 Lidze rozpoczął się tydzień temu. Częstochowianie mieli grać we Wrześni z Krispolem, ale rywale poprosili o zmianę terminu meczu na 5 października. Dlatego inauguracja sezonu dla siatkarzy Exact Systems Norwid przypadła w sobotę w Częstochowie.

Exact Systems Norwid przegrał co prawda pierwszego seta do 18, ale w drugiej partii wygrał w takim samym stosunku 25:18 i po dwóch setach było 1:1. Gospodarze chcieli jednak zgarnąć 3 punkty i walczyli o zwycięstwo 3:1. Trzeciego seta Exact Systems Norwid wygrał 25:20. Najciekawszą walkę kibice zobaczyli w czwartym secie. Gospodarze po grze na przewagi wygrali 27:25 i mecz 3:1. Częstochowianie po ostatniej akcji mogli cieszyć się z pierwszego zwytcięstwa i 3 punktów.

Warto podkreślić, że mecz na żywo oglądał prezydent Częstochowy.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Astra Nowa Sól 3:1 (18:25, 25:18, 25:20, 27:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Szchmidt, Borkowski, Sobański, Beau, Takahashi (libero) – Popiela, Gibek, Sługocki.