Siatkarze Exact Systems Norwid pokonali Chrobrego Głogów w trzech setach

Siatkarze Exact Systems Norwid wygrali w sobotę w Częstochowie z Chrobrym Głogów 3:0. To pierwsze tegoroczne zwycięstwo częstochowian bez straty seta…

Siatkarze trenera Piotra Gruszki po zwycięstwie w Siedlcach z KPS-em szykowali się na zgarnięcie 3 punktów w meczu z Chrobrym. Drużyna z Głogowa przed przyjazdem do Częstochowy zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Dlatego gospodarze liczyli na zwycięstwo za 3 punkty.

Plan został wykonany w 100 procentach. Nie dość, że siatkarze trenera Piotra Gruszki wygrali za 3 punkty to dodatkowo po raz pierwszy w sezonie nie stracili seta.

Mecz nie był jednak spacerkiem. Świadczyć o tym mogą wyniki setów. Najważniejsze jest jednak to, że siatkarze Exact Systems Norwid po ostatniej akcji meczu mogli cieszyć się z 6 zwycięstwa w sezonie…

Najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy został wybrany atakujący Tomasz Kryński.

Exact Systems Norwid po 13 meczach ma na koncie 16 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Do 11. AGH Kraków częstochowianie tracą punkt.

Exact Systems Norwid – Chrobry Głogów 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Podborączyński (libero) – Gibek, Sługocki.

AK, foto: Exact Systems Norwid