Siatkarze Exact Systems Norwid po zaciętym spotkaniu pokonali lidera MKS Będzin

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Święto Niepodległości siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. Zawodnicy trenera Leszka Hudziaka po zacietym spotkaniu pokonali lidera MKS Będzin 3:2.

Faworytem spotkania byli goście, którzy przed przyjazdem do Częstochowy mieli na koncie 7 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Częstochowscy siatkarze nie patrzyli na tabelę, tylko grali z rywalami jak równy z równym. Mecz w HSC lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali pierwszą partię do 22. W drugim secie góra byli będzinianie i doprowadzili do remisu 1:1. Najbardziej zacięta była trzecia partią. Po grze na przewagi wygrał ją MKS 32:30 i objął prowadzenie 2:1.

Częstochowianie walczyli do końca o zwycięstwo. Exact Systems Norwid wygrał na przewagi 4. seta i doprowadził do remisu 2:2.

W tie-breaku częstochowianie poszli za ciosem. Zwyciężyli 15:10 i w meczu 3:2. Dzięki temu zdobyli 2 ważne punkty.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin 3:2 (25:22, 22:25, 30:32, 26:24, 15:10)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Sobański, Graham, Kryński, Kogut, Schmidt, Takahashi (libero) – Biliński, Borkowski, Popiela, Gibek, Sługocki.

Siatkarze Exact Systems Norwid po zaciętym spotkaniu pokonali lidera MKS Będzin 2