Siatkarze Exact Systems Norwid odpadli z Pucharu Polski

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa walczyli w środę w Będzinie o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Częstochowianie po zaciętym spotkaniu przegrali 1:3 i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski.

Spotkanie w Będzinie zapowiadało się na zacięte. Zmierzyły się ze sobą 3. i 2. drużyna z tabeli Tauron 1 Ligi. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali inauguracyjnego seta 25:21. Niezwykle zacięta była druga partia meczu, która zakończyła się dopiero po grze na przewagi. MKS wygrał 31:29 i objął prowadzenie 2:0 w setach.

W trzecim secie częstochowscy siatkarze zaczęli grać swoją siatkówkę. Wygrali 25:21 i zmniejszyli straty na 1:2. Pojawiła się szansa na tie-breaka i zwycięstwo w meczu.

Czwarta partia początkowo należała do Exact Systems Norwida, który objął prowadzenie 2:0. Gospodarze szybko jednak odrobili straty i wyszli na prowadzenie 8:5. Ale od tego momentu inicjatywę objęli ponownie goście, którzy zdobyli 5 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:8! Gospodarze nie dawali za wygraną. Po kilku akcjach było 14:12 dla MKS-u…Będzinianie utrzymywali 1-2 punktową przewagę (20:18, 21:19, 22:20, 23:21. W końcówce było już 24:21 dla gospodarzy, ale częstochowianie obronili się i wyciągnęli na 24:24!

Będzinianie wygrali jednak 4. seta 26:24, mecz 3:1 i mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Rywalem MKS-u będzie Aluron CMC Warta Zawiercie, obecny wicelider Plus Ligi.

MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:21, 31:29, 21:25, 26:24)