Siatkarze Exact Systems Hemarpol zdobyli Rzeszów!

Miłą niespodziankę sprawili w niedzielę swoim kibicom siatkarze Exact Systems Hemarpol. Częstochowianie wygrali w Rzeszowie z wyżej notowaną Resovią i mogli cieszyć się z 6 w sezonie zwycięstwa w Plus Lidze!

W pierwszym meczu w Częstochowie Resovia wygrała z Exact Systems Hemarpol 3:1. W niedzielę rzeszowianie też byli faworytem spotkania. Resovia zajmowała wysokie 4. miejsce i miała na koncie 16 wygranych i tylko 6 porażek.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy łatwo wygrali 25:17. Od drugiego seta inicjatywę przejęli goście. Drużyna trenera Leszka Hudziaka wygrała równie łatwo drugiego seta 25:19 i doprowadziła do remisu 1:1. Przed rozpoczęciem drugiego seta w składzie Exact Systems doszło do korekt. W podstawowym ustawieniu na boisko wyszli m.in. Byron Keturakis i Aymen Bouguerra, który jak się później okazało otrzymał nagrodę MVP.

W trzecim secie częstochowscy siatkarze narzucili ponownie swój styl gry i wygrali 25:21. Tym samym zapewnili sobie co najmniej 1 meczowy punkt.

Częstochowianie mieli olbrzymią szansę na wygraną 3:1 za 3 punkty i swojej szansy nie stracili. Po bardzo wyrównanej walce i grze na przewagi Exact Systems Hemarpol wygrał czwartego seta 27:25 i mecz 3:1. Dzięki temu częstochowianie zdobyli 3 cenne punkty i mogli cieszyć się z 6 zwycięstwa w sezonie w Plus Lidze.

Exact Systems Hemarpol rozegra teraz dwa mecze w Częstochowie. 1 marca w zaległym spotkaniu podejmować będzie Zakę Kędzierzyn Koźle (godz. 17:30), a 6 marca ugości GKS Katowice (godz. 15:45).

Resovia Rzeszów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 25:27)

Miło niespodziankę sprawili w niedzielę swoim kibicom siatkarze Exact Systems Hemarpol. Częstochowianie wygrali w Rzeszowie z wyżej notowaną Resovią i mogli cieszyć się z 6 w sezonie zwycięstwa w Plus Lidze!

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Jenness, Hain, Dulski, Kogut, Janus, Jaskuła (libero), Sobański (libero) – Keturakis, Espeland, Borkowski, Bouguerra.