Bardzo dobry mecz rozegrali w przedświąteczny piątek siatkarze Exact Systems Hemarpol. Częstochowianie wygrali w piątek w Lublinie z LUK Bogdanką 3:1, zdobyli 3 punkty i odnieśli 4 zwycięstwo w Plus Lidze. To piękny prezent dla kibiców przed Świętami Bożego Narodzenia!!!

Spotkanie w inauguracyjnej partii było bardzo zacięte. Gospodarze wygrali 25:23 i objęli prowadzenie w meczu 1:0. W drugim secie częstochowscy siatkarze po grze na przewagi zwyciężyli 27:25 i doprowadzili do remisu 1:1.

W trzecim secie zawodnicy trenera Leszka Hudziaka odskoczyli na kilka punktów przewagi i kontrolowali przebieg wydarzeń do samego końca. Exact Systems Hemarpol wygrał 25:20 i objął prowadzenie w meczu 2:1. Tym samym częstochowianie zagwarantowali sobie co najmniej 1 meczowy punkt, a mieli szansę jeszcze na 2 kolejne punkty…

W czwartym secie goście szli ponownie za ciosem. Od początku seta narzucili swój styl gry i prowadzili kilkoma punktami. W połowie seta gospodarze zbliżyli się jednak na 14:15. Chwilę później było 17:14 dla częstochowian! Częstochowscy siatkarze pilnowali przewagi (16:20). Ostatecznie Exact Systems Norwid wygrał 25:18 i mecz 3:1! Tym samym częstochowianie odnieśli 4 zwycięstwo w Plus Lidze! To też udany prezent dla kibiców przed świętami Bożego Narodzenia.

MR-K, fot: MR-K

Bogdanka LUK Lublin – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3(25:23, 25:27, 20:25, 18:25)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Schmidt, Takahashi (libero) – Keturakis, Espeland, Borkowski.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol wrócili z Lublina ze zwycięstwem i 3 punktami. Piękny prezent przed świętami!!! 2