Siatkarze Exact Systems Hemarpol walczyli, ale cała pula pojechała do Rzeszowa…

W 8. kolejce siatkarskiej Plus Ligi siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrali w niedzielę w HSC z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Częstochowianie wciąż pozostają z 2 zwycięstwami na koncie.

W niedzielę siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa walczyli w Asseco Resovią Rzeszów. Wśród rywali roiło się od gwiazd i reprezentantów swoich krajów. Na początku trzeba podkreślić, że nagrodę MVP otrzymał reprezentant Francji Stephane Boyer.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gości, którzy wygrali inauguracyjną partię do 18. Ale częstochowscy siatkarze przy wsparciu prawie 3000 kibiców w drugim secie zabrali się do odrabiania strat. Exact Systems Hemarpol wygrał po grze na przewagi 32:30 i doprowadził do remisu w setach 1:1.

Bardziej doświadczeni rywale od trzeciego seta przejęli jednak inicjatywę nad siatką. Resovia wygrała trzeciego seta do 19, a w czwartym dała zdobyć częstochowskim siatkarzom tylko 18 punktów. Ostatecznie rzeszowianie wygrali w Częstochowie 3:1 i wywieźli do domu 3 punkty.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol mają na koncie 2 zwycięstwa i 6 porażek. W tabeli Plus Ligi zajmują 14. pozycję.

Kolejny mecz w Częstochowie siatkarze Exact Systems Hemarpol rozegrają 7 grudnia o godz. 15:45. Jak poinformowali w niedzielę działacze częstochowskiego klubu wstęp na ten mecz będzie dla kibiców bezpłatny. Wszystko chyba przez mikołajki, które przypadają dzień wcześniej… Oby i siatkarze sprawili prezent dla częstochowskich kibiców…

MR-K, fot: MR-K

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)

Exact Systems Hemarpol: Keturakis, Sobański, Hein, Dulski, Kogut, Janus, Takahashi (libero) – Kowalski, Borkowski, Espeland, Bouguerra.