Drugie zwycięstwo w Plus Lidze odnieśli siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka pokonali Skrę Bełchatów 3:1.

Sobotni mecz siatkarzy Exact Systems Hemarpol ze Skrą Bełchatów śledziło w HSC około 2000 kibiców. Ci co przyszli to się nie zawiedli. Częstochowscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie w Plus Lidze i pierwsze w swojej hali przy ul. Żużlowej.

Przed spotkaniem więcej szans na zwycięstwo dawano Skrze, choć bełchatowianie mają swoje problemy kadrowe i nie byli zdecydowanym faworytem. A częstochowscy siatkarze w swoim ostatnim meczu w Iławie z AZS Olsztyn choć przegrali i zaprezentowali niezłą grę…

Pierwszego seta po zaciętej walce wygrała Skra. Ale po dwóch partiach było już 1:1. Siatkarze trenera Leszka Hudziaka wygrali w drugim secie po grze na przewagi 27:25 i doprowadzili w meczu do remisu. Exact Systems Hemarpol poszedł za ciosem. Częstochowianie wspierani przez kibiców wygrali bardzo ważnego 3. seta i tym samym zdobyli jeden meczowy punkt. Ale na tym nie poprzestali. Gospodarze w czwartej partii nie dali bełchatowianom szans. Z łatwością wygrali 25:19 i mecz 3:1. Tym samym po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w Plus Lidze i pierwszego w swojej hali przed swoimi kibicami.

Nagrodę MVP w meczu otrzymał Byron Keturakis. W drużynie trenera Andrei Gardiniego wyróżniającym się zawodnikiem był Dawid Konarski.

MR-K, fot: AK

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 27:25, 25:23, 25:19)

Exact Systems Hemarpol: Keturakis, Sobański, Janus, Dulski, Kogut, Schmidt, Tahahashi (libero) – Borkowski, Bouguerra.

Skra: Łomacz, Aciobanitei, Lemański, Konarski, Lipiński, Poręba, Diez (libero) – W. Nowak, Kupka, M. Nowak, Rybicki.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol tym razem pokonali w Plus Lidze Skrę Bełchatów! 2