Siatkarze Exact Systems Hemarpol przegrali w Katowicach z GKS-em

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrali w piątek w Katowicach z GKS-em 2:3 choć mogli wygrać 3:1 i cieszyć się z 3 wygranej w Plus Lidze. Częstochowianie po 9 kolejkach mają na koncie 7 punktów.

Exact Systems Hemarpol jechał w piątek do Katowic po zwycięstwo. Częstochowianie grali z GKS-em, który nie wygrał jeszcze meczu w Plus Lidze i miał na koncie 8 porażek. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka chcieli wykorzystać swoją szansę, wygrać 3 mecz w lidze i zdobyć kolejne ważne punkty.

Pierwszy set zapowiadał duże emocje. Gra toczyła się na przewagi. GKS po 41 minutach gry wygrał 33:31 i objął prowadzenie 1:0. Na szczęście częstochowscy siatkarze od drugiej partii przejęli inicjatywę. Exact Systems z łatwością wygrał drugiego i trzeciego seta czy zapewnił sobie co najmniej jeden meczowy punkt. Częstochowianie chcieli walczyć jednak o całą pulę. W czwartym secie goście prowadzili już kilkoma punktami, ale katowiczanie zdołali wyrównać i zrobiła się wyrównana końcówka. GKS prowadził już 24:22, ale częstochowianie doszli na 24:24. W niej więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali 28:26 doprowadzając do tie-breaka…

W tie-breaku do stanu 5:5 trwała zacięta walka. Później 3 punkty z rzędu zdobyli gospodarze i GKS prowadził 8:5, później 9:6 i 13:11. Ostatecznie GKS wygrał 15:11 i mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie…

AK, fot: AK, MR-K

GKS Katowice – Exact Systems hemarpol Częstochowa 3:2 (33:31, 18:25, 19:25, 28:26, 15:11)

Exact Systems: Keturakis, Sobański, Janus, Dulski, Kogut, Hain, Takahashi (libero) – Borkowski, Espelsand.