Siatkarze Exact Systems Hemarpol po ambitnej grze wygrali z Cuprum Lubin!

Trzecie zwycięstwo w Plus Lidze odnieśli w środowy wieczór siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka wygrali z Cuprum Lubin 3:1!

Trener Exact Systems Hemarpol zdecydował się na krajowy skład. Poza libero Sho Takahashi w wyjściowej szóstce pojawili się sami Polacy. Inauguracyjna partia należała do gości. W drugim secie wygrali gospodarze i na tablicy wyników był remis 1:1. W trzecim secie kibice byli świadkami zaciętej końcówki. Goście prowadzili już 24:22, ale to Exact Systems Norwid wygrał 27:25 i objął prowadzenie w meczu 2:1!

W czwartym secie rywale odskoczyli na kilka punktów, ale gospodarze nie dawali za wygraną. W końcówce przy bardzo dobrych serwisach Damian Koguta Exact Systems Hemarpol „dopadł” rywali, a po grze na przewagi ponownie rozstrzygnął losy seta na swoją korzyść!

Częstochowscy siatkarze wygrali czwartego seta 26:24 i mecz 3:1. Tym samym wzbogacili się o kolejne ważne 3 punkty i mogli cieszyć się z 3 wygranej w sezonie.

Komisarz PLS Marek Kwieciński nagrodę MVP wręczył Bartoszowi Szmidtowi.

MR-K, AK, fot: MR-K.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – KGHM Cuprum Lubin 3:1 (21:25, 25:21, 27:25, 26:24)

Exact Systems: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Schmidt, Takahashi (libero) – Keturakis, Borkowski, Bouguerra.