Siatkarze AZS Częstochowa w kolejnym spotkaniu 2 ligi pewnie wygrali z Legionem Św. Katarzyny Skalmierzyce 3:0. Przed meczem cała Hala Polonia biła brawa bohaterskim Ukraińcom.

W sobotę w Hali Polonia siatkarze AZS Częstochowa rozegrali kolejny mecz w 2 lidze. Podopieczni trenera Rafała Legienia pewnie pokonali Legion Skalmierzyce 3:0. Biało-zieloni cały czas walczą z WKS-em Wieluń o 1. miejsce w tabeli, choć obydwie drużyny mają już zapewniony awans do turniejów barażowych o awans do Tauron 1 Ligi.

W inauguracyjnym secie gospodarze wygrali do 21. W drugiej partii poszło jeszcze lepiej. AZS dał gościom zdobyć tylko 12 małych punkcików. Kiedy kibice AZS spodziewali się łatwego zwycięstwa w trzecim secie Legion nieoczekiwanie postawił wysoko poprzeczkę. Do stanu 18:18 trwała zacięta walka. AZS dobrze zagrał końcówkę. Wygrał 25:20 i cały mecz 3:0.

Już za tydzień siatkarze AZS rozegrają bardzo ważny mecz w Wieluniu z WKS-em. To spotkanie najprawdopodobniej zadecyduje o 1. miejscu na zakończenie sezonu.

Warto odnotować fakt, że przed meczem po prezentacji zawodników i sędziów spiker Michał Jakubowski wywołał wszystkich do gestu solidarności z narodem Ukraińskim. Wszyscy na stojąco bili brawo bohaterom z Ukrainy, którzy ambitnie walczą o obronę swojego kraju…