Siatkarski Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa czwartym młodzieżowym klubem w Polsce

Czwarte miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach Polski juniorów, gra kadetów i młodzików w turniejach ćwierćfinałowych zaowocowały m.in. tym, że Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w rankingu Ministerstwa Sportu i Zespołu Sportu Młodzieżowego zajął bardzo wysokie czwarte miejsce w Polsce wśród młodzieżowych klubów siatkarskich oraz 2. w województwie śląskim.

Ministerstwo Sportu i Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie opublikowały ranking klasyfikacji klubów młodzieżowych w siatkówce. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” czyli Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zdobył 108.2 punktów, co przełożyło się na 4. miejsce w Polsce i 2 w województwie śląskim. Częstochowski klub otrzymał 60.18 za grę juniorów, 37.02 za grę młodzików oraz 11 za występy kadetów.

Ogólnopolską klasyfikację wygrał UMKS Mos Wola Warszawa. Druga była Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, która wygrała też klasyfikację w województwie śląskim. Na trzecim miejscu w Polsce sklasyfikowano Trefl Gdańsk. Na 7. pozycji w Polsce oraz 3. w województwie śląskim uplasowało się Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy Juniorom Siatkówka 2002 czyli Hemarpol Norwid Częstochowa (81.38 punktów).