Siatkarki Sorella Częstochowianka pokonały wicelidera z Mielca!

Siatkarki Sorella Częstochowianka po zaciętym spotkaniu wygrały w sobotę w HSC z wiceliderem Stalą Mielec 3:2, choć prowadziły 2:0 i miały szansę na zakończenie meczu w trzech setach…

Siatkarki Sorella Częstochowianka bardzo zmobilizowane podeszły do sobotniego meczu z ITA TOOLS Stal Mielec. W inauguracyjnym secie podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały na przewagi 26:24. W drugiej partii częstochowiankom poszło znacznie łatwiej. Częstochowska drużyna dała zdobyć rywalkom tylko 18 małych punktów…

Gdy pojawiła się szansa na zwycięstwo 3:0 do głosu zaczęły dochodzić mielczanki, który jak na wicelidera przystało zaczęły odrabiać straty. Stal wygrała trzeciego i czwartego seta, co sprawiło, że kibice byli świadkami tie-breaka.

W decydującym 5 secie częstochowianki odzyskały inicjatywę. Sorella Częstochowianka wygrała 15:10 i mecz 3:2. Siatkarki trenera Stelmacha mogły cieszyć się ze zdobycia 2 punktów i 17 zwycięstwa w sezonie!

Nagrodę MVP meczu otrzymała Wiktoria Szumera.

Tuż po zakończeniu spotkania wszyscy kibice mogli zobaczyć młodziczki Częstochowianki, które w ostatni weekend wywalczyły mistrzostwa województwa śląskiego młodziczek i teraz będą walczyć w turniejach ogólnopolskich.

Sorella Częstochowianka po 22 meczach ma 46 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli 1 ligi kobiet. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 4 kolejki.

Sorella Częstochowianka – ITA TOOLS Stal Mielec 3:2 (26:24, 25:18, 20:25, 23:25, 15:10)