Siatkarki Sorella Częstochowianka nie zagrają w finale play-off 1 ligi kobiet

Drużyna siatkarek KS Sorella Częstochowianka przegrała w sobotę w Tarnowie 1:3 z Roleski Grupa Azoty PWSZ w rewanżowym meczu półfinału play-off 1 ligi i nie awansowała do wielkiego finału.

Pierwszy mecz półfinałowy play-off odbył się w Częstochowie. Tarnowianki wygrały go 3:0 i przed rewanżem postawiły w trudnej sytuacji częstochowski zespół. Siatkarki Sorella Częstochowianka jechały walczyć. Mecz rozpoczął się dobrze, bo drużyna trenera Andrzeja Stelmacha wygrała pierwszego seta.

Niestety, ale po dwóch partiach było już 1:1. Siatkarski Roleskiego wygrały drugiego seta do 11…

Dwa kolejne sety, tak jak pierwsza partia, były zacięte, ale dwa trazy triumfowały reprezentantki gospodarzy.

Zgodnie z oczekiwaniami do finału awansowały zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, które w finale zmierzą się z ITA TOOLS Stal Mielec.

AK, foto: AK

Roleski Grupa Azoty Tarnów – KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 1:3 (23:25, 25:11, 25:23, 25:23)