Pierwszy mecz w 2 lidze rozegrały w weekend siatkarki KS Silesia Częstochowa. Podopieczne trener Urszuli Jędrys-Szynkiel przegrały u siebie z NTSK AZS Nysa 1:3.

KS Silesia Częstochowy to nowy klub na mapie miasta. W poprzednim sezonie nazywał się SPS Panki i rozgrywał swoje mecze w Pankach. Teraz pod nazwą KS Silesia Częstochowa rozgrywać będzie swoje mecze w hali Politechnik przy al. Armii Krajowej 23/25.

W pierwszym meczu KS Silesia przegrała z NTSK AZS Nysa 1:3. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Częstochowianki wygrały pierwsza partię do 19. Niestety, ale od drugiego seta inicjatywę przejęły nysanki, które rozstrzygnęły na swoją korzyść trzy sety z rzędu i zwyciężyły w meczu 3:1. Tym samym 3 punkty wyjechały do Nysy.

W drugiej kolejce 2 ligi KS Silesia Częstochowa zagra w Opolu z Uni II. Uni II Opole w pierwszej kolejce przegrał w Mysłowicach z Silesią Volley 0:3.

AK, fot: Marcin Haberko

KS Silesia Częstochowa – NTSK AZS Nysa 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 16:25)

Siatkarki KS Silesia Częstochowa rozpoczęły rozgrywki w 2 lidze od porażki [FOTO] 2