fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportSiatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w...

Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową!

Małgorzata Kozak, Olga Langier, Jakub Pośpiech, Dawid Świeboda i Jakub Kantorowicz to najlepsi licealiści województwa śląskiego w siatkówce plażowej. Co ciekawe, całe piątka to uczniowie 9. LO. im. Cypriana Kamila Norwida z Częstochowy.

– Piękny sukces – komentuje dla Gazety Regionalnej dyrektor 9 LO im. C.K. Norwida Krzysztof Wachowiak. – Dziewczyny i chłopcy swoimi ciężkimi treningami zapracowali sobie na ten wynik. Cieszę się bardzo, że uczniowie częstochowskiego Norwida są najlepsi. Gratuluję.

Wojewódzki finał liceów w siatkówkę plażową odbył się w piątek w Będzinie. Siatkarki i siatkarze 9 LO im. Norwida nie przegrali ani ani jednego spotkania i sięgnęli po złote medale i mistrzowskie tytuły.

Jakub Kantorowicz, Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda zostali mistrzami wśród licealistów, a Olga Langier i Małgorzata Kozak wśród licealistek.

– Pomimo, że nasz zespół reprezentowało trzech zawodników, to same reguły i przepisy gry są tożsame z zasadami siatkówki plażowej – mówi trener siatkarzy Norwida Leszek Chudziak. – Trzeci zawodnik ma prawo wejść na jedną zmianę i pozostać na boisku, ale nadal team biorący udział w grze to dwóch graczy na boisku 8×8. W Będzinie jednak nie trzeba było korzystać z usług rezerwowego Jakuba Kantorowicza, który swoją szansę dostanie w przyszłym roku, gdy będzie kończył naukę w naszej szkole. Jednak wsparcie mentalne Kuby było nieocenione! Cieszy fakt wygranej, bo po słabszym występie naszego szkolnego zespołu w rozgrywkach halowych, teraz zdobywamy złoto województwa na piasku! Szczególnie chciałbym podziękować Jakubowi Pośpiechowi i Dawidowi Świebodzie, którzy kończą w ten sposób przygodę z naszą szkołą. To świetne podsumowanie ich pracy i zaangażowania w naszym klubie sportowym.
Ze złota i mistrzowskiego tytułu zadowoleni są też sami siatkarze. – Medal dedykujemy wszystkim naszym trenerom siatkówki w IX LO im. C.K. Norwida – powiedzieli Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda. – Dziękujemy nauczycielom, kadrze zarządzającej, Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Wachowiakowi, kolegom z wszystkich drużyn oraz przyjaciołom z liceum. To był świetny czas, powoli wkraczamy w dorosłość i będziemy podejmować kolejne decyzje. Mamy nadzieję że nasze „dorosłe” decyzje, będą równie udane jak gra w siatkówkę w klubie.

W przyszłym tygodniu 20 czerwca 2021 w Krapkowicach Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda reprezentujący zespół Nowa Częstochowa/Zaksa Strzelce Opolskie rozpoczną bój o tytuł najlepszej drużyny w kategorii junior w województwie opolskim. 3 pozostałe juniorskie duety Nowa Częstochowa/Norwid Częstochowa: Marcel Pośpiech/Jakub Kantorowicz, Seweryn Kwiatecki/ Bartosz Olczyk, Maciej Olczyk/Filip Chmielewski i Jan Młynarski/Kacper Ruksza z Exact Systems Norwid Częstochowa zakwalifikowali się do śląskiego finału i zagrają 26 czerwca 2021 roku w Czechowicach Dziedzicach o medale w województwie śląskim i awans do turniejów ogólnopolskich o mistrzostwo Polski.

Duże gratulacje należą się też trenerce pary Kozak/Langier Anicie Krzyczmonik, która bardzo dobrze przygotowała swoje zawodniczki do turnieju. Krzyczmonik na co dzień jest trenerem w 1-ligowej KS Częstochowiance.

Foto: Archiwum Rafała Pośpiecha i Olgi Langier

Foto: Reklama

Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową! 1
Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową! 2
Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową! 3
Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową! 4
Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową! 5
Reklama
Siatkarki i siatkarze 9. LO im. C.K. Norwida z Częstochowy najlepsi w województwie śląskim w siatkówkę plażową! 6
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -