fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportSiatkarki AZS Częstochowa mistrzyniami!!! Wygrały finał w Rudzie Śląskiej i zdobyły okazały...

Siatkarki AZS Częstochowa mistrzyniami!!! Wygrały finał w Rudzie Śląskiej i zdobyły okazały puchar i złote medale

Siatkarki AZS Częstochowa jako mistrzynie wywalczyły awans do 1 ligi śląskiej. W sobotę w Rudzie Śląskiej w wielkim finale pokonały KPKS Halemba 3:1.

W sobotę w Rudzie Śląskiej spotkały się dwa najlepsze zespoły sezonu 2 ligi śląskiej. Rundę zasadniczą nieznacznie wygrał KPKS. AZS Częstochowa, choć przez większość sezonu był na 1. miejscu to na koniec rundy zasadniczej musiał oddać pozycję lidera. Obydwa zespoły wygrały pewnie mecze półfinałowe i zameldowały się w finale i od razu wywalczyły awans.

Mecz finałowy był tylko jeden i został rozegrany na boisku lidera po rundzie zasadniczej czyli w Rudzie Śląskiej. Trochę więcej szans dawano zawodniczkom KPKS-u, które ostatnio grały bardzo dobrze. I ten fakt najwyraźniej zmobilizował częstochowianki i je zezłościł… Siatkarki AZS-u były „wkurzone”, że straciły pozycję lidera… Do Rudy Śląskiej jechały z zamiarem zwycięstwa i udowodnienia, że to one były „złotkami” w tegorocznym sezonie.

I tą sportową złość widać było od samego początku spotkania. Podopieczne trenerów Mariusza Kowalika i Adama Stępniaka wygrały pierwszego i drugiego seta. W trzeciej partii prowadziły już 4:0, ale w zespole nastąpiło chyba rozluźnienie, bo do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. KPKS wygrał trzeciego seta i zmniejszył straty na 1:2.

I to było wszystko, na co pozwoliły częstochowskie „złotka”. AZS Częstochowa po zaciętej końcówce wygrał 25:23 i cały mecz 3:1. Częstochowskie siatkarki po ostatnim gwizdku sędziego mogły cieszyć się z radości, a chwilę później odebrać medale i okazały puchar za mistrzostwo 2 ligi śląskiej i awans do 1 ligi śląskiej, który zapewniły sobie już wygrywając półfinał play-off i meldując się w wielkim finale.

– Gratuluję dziewczynom zwycięstwa w wielkim finale – cieszy się trener AZS-u Częstochowa Mariusz Kowalik. – Przez większość sezonu dziewczyny prowadziły w tabeli i dziś potwierdziły, że byliśmy najlepszym zespołem. Dziś najlepszą zawodniczką meczu była Dominika Knysak i otrzymała nagrodę MVP, ale wszystkie dziewczyny zagrały rewelacyjnie.

Siatkarki AZS Częstochowa mistrzyniami!!! Wygrały finał w Rudzie Śląskiej i zdobyły okazały puchar i złote medale 9

– To był dla nas bardzo udany sezon – cieszy się prezes i trener AZS Częstochowa Adam Stępniak. – Nasi siatkarze AZS Częstochowa wygrali 1 ligę śląską i obecnie walczą w turnieju barażowym o awans do 2 ligi ogólnopolskiej. Wczoraj i dzisiaj wygrali mecze i zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Dzisiaj nasze siatkarki AZS-u Częstochowa wygrały 2 ligę śląską i po mistrzowsku przypieczętowały awans. Brawa dla naszych pań, naszych złotek!

Siatkarki AZS Częstochowa mistrzyniami!!! Wygrały finał w Rudzie Śląskiej i zdobyły okazały puchar i złote medale 10
Siatkarki AZS Częstochowa mistrzyniami!!! Wygrały finał w Rudzie Śląskiej i zdobyły okazały puchar i złote medale 11
Siatkarki AZS Częstochowa mistrzyniami!!! Wygrały finał w Rudzie Śląskiej i zdobyły okazały puchar i złote medale 12

KPKS Halemba – AZS Częstochowa 1:3

AZS Częstochowa: D. Knysak, N. Kowalik, J. Kontowicz, P. Szczawińska, A. Grabińska, P. Stankow, V. Kozik, A. Deska, M. Bedlechowicz, S. Będkowska, K. Matyszczak. Trenerzy: M. Kowalik, A. Stępniak.

Foto: Materiały prasowe klubu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -