Seryjny włamywacz zatrzymany

0
289

Trzydzieści zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem, postawiono mężczyźnie, którego zatrzymała częstochowska policja. 47-latkowi grozi do 15 lat więzienia.

Seryjny włamywacz zatrzymany 1


Mężczyznę zatrzymali policjanci z I Komisariatu Policji. Złodziej wpadł po dokonaniu włamania do jednego z częstochowskich lokali gastronomicznych. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim skradziony telefon komórkowy, tablet i pieniądze. Prowadząc dochodzenie z tej sprawie, policjanci ustalili, że zatrzymany ma na koncie wiele innych przestępstw.
Okazało się, od maja do listopada 2019 roku 47-latek przywłaszczył sobie znalezioną kartę kredytową i wielokrotnie dokonywał nią transakcji podczas zakupów w sklepach ogólnospożywczych. Poza tym w styczniu tego roku 47-latek włamał się do samochodu osobowego, z którego ukradł głośniki, pieniądze i kartę płatniczą, którą również wielokrotnie płacił za zakupy w sklepach na terenie Częstochowy. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna dokonał łącznie 26 transakcji skradzionymi kartami oraz dwóch nieudanych prób takich transakcji. W sumie wielokrotny, jak się okazało, włamywacz usłyszał łącznie 30 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.
Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. 47-latek przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here