fbpx

Serce do kickboxingu w kinach.

13 grudnia na ekranach ponad 50 kin w całej Polsce wszedł film „Serce do walki”. To historia Piotra Kucharczyka, który musi stoczyć walkę z własnymi lękami.
W głównej roli wystąpił częstochowianin Łukasz Wabnic, któremu na ekranie partnerują tacy aktorzy jak: Marek Siudym, Ewa Kasprzyk, Łukasz Nowicki, Mieczysław Hryniewicz, Grzegorz Kowalczyk, Monika Dryl czy Michał Milowicz.

Serce do kickboxingu w kinach. 2


Łukasz Wabnic nie jest jedynym częstochowianinem zaangażowanym w pracę nad tym projektem. Sylwię gra Patrycja Potyralska, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych. Na ekranie widzowie zobaczą również osoby związane z klubem Quick Shot Kickboxing: Martynę Stejskal, Waldemara Lipińskiego oraz Mariusza Eliasza.

  • Udział w filmie fabularnym o tematyce sportów walki to spełnienie mojego marzenia — opowiada Łukasz Wabnic. – Mając czternaście lat, gdy pierwszy raz zobaczyłem film „Rocky”, nie mogłem zasnąć. Całą noc robiłem pompki. Historia mężczyzny, który musi włożyć wiele pracy, by wygrać na ringu zrobiła na mnie ogromne wrażenie. W „Sercu do walki” zagrałem niepewnego, skromnego i nieśmiałego chłopaka, który też zmienia swoje życie ze sportami walki w tle.
    Jak opowiadana Wabnic — mistrz Europy i brązowy medalista Mistrzostw Świata w kickboxingu, angażując się w ten filmowy projekt nie myślał tylko o spełnieniu młodzieńczej fantazji. Jego zdaniem film „Serce do walki” może mieć ogromne znaczenie edukacyjne, pomóc w promowaniu kickboxingu, dyscypliny w której Polacy są mistrzami w Europie i na Świecie.
  • Mam nadzieję, że historia Piotra będzie inspiracją dla młodych ludzi — opowiada Łukasz Wabnic. – Chcieliśmy przez tę opowieść pokazać, że warto walczyć, nie poddawać się, niezależnie od okoliczności. Kiedy mamy cel, wszystko jest możliwe. Życie może być ciekawe i po prostu warte przeżycia.
    Zdaniem częstochowskiego sportowca, takie historie, jak ta z filmu są potrzebne, zwłaszcza młodzieży. Jak podaje Fundacje Dajemy Dzieciom Siłę, Polska jest w niechlubnej czołówce państw, w których jest najwięcej samobójstw wśród młodzieży. Nastolatkom często brakuje czasu na przeanalizowanie własnych przeżyć oraz wiary, że wszelkie przeciwności można pokonać.
  • Czasami wystarczy podpatrzeć rozwiązania ludzi znajdujących się w dużo gorszej sytuacji od naszej, aby przekonać się, że i my damy sobie radę — przekonuje Łukasz. – Gdy widzimy kogoś wychodzącego z trudnej sytuacji na prostą, może być dla nas inspiracją.
    Częstochowski trener kickboxingu nie ukrywa, że po filmie spodziewa się większego zainteresowania tą sztuką walki. Obraz Kacpra Anuszewskiego ma bowiem szansę dotrzeć teraz w kinach, a później za pośrednictwem telewizji czy też DVD do dużej widowni.
  • Tego proszę życzyć tej dyscyplinie, kickboxing to wspaniały sport — mówi Łukasz. – Jesteśmy w nim mistrzami, więc warto, aby było o nim głośno.
    Film „Serce do walki” powstał przy patronacie Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”. Obraz jest już w repertuarze kin CinemaCity oraz Multikino, od 20 grudnia zobaczymy go w częstochowskim OKF Iluzja.