Seniorzy z Poczesnej rozpoczęli nowy rok akademicki

0
709
rok akademicki 15

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poczesnej na nowo spotkali się na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

rok akademicki 6
fot. UG w Poczesnej

21 października 2021 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poczesnej spotkali się już po raz piąty na otwarciu roku akademickiego 2021/2022. Po rocznej przerwie spowodowanej szalejącą pandemią seniorzy na nowo będą mogli się spotykać, edukować i rozwijać zainteresowania.

Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Halina Synakiewicz, która przywitała przybyłych gości, w tym: Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej Jadwigę Knapik, Panią Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji Iwonę Skorupa.

Po przywitaniu głos zabrał Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, który nie krył radości z powodu otwarcia kolejnego roku akademickiego. W przemowie podkreślał, że działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest potrzebna osobom starszym chcącym zdobyć wiedzę, umiejętności i doświadczenie życiowe.

Dodatkowo Wójt zaprezentował nowo wydany tomik wierszy autorstwa byłej mieszkanki gminy Poczesna, Pani Hanny Paszko pt. „Moja Mała Ojczyzna W Sercu Zachowana”. Każdy z uczestników spotkania otrzymał taki tomik, który został zakupiony przez Urząd Gminy Poczesna (współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).

Na zakończenie spotkania przy słodkim poczęstunku zagrał zespół muzyczny „Muzicpakt” pod kierownictwem Mariusza Matyji, który zaśpiewał dla gości. Na gitarze zagrał  Pan Robert Poniatowski, a na instrumentach klawiszowych Pan Marek Buchwald.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 4 listopada.