fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaSeniorzy opanują miasto

Seniorzy opanują miasto

Wspólna zabawa, wystawy i koncerty, a także prelekcje i konsultacje na tematy ważne dla osób starszych, to i jeszcze więcej czekać będzie od jutra na seniorów w Radomsku. Od czwartku do piątku w mieście trwać będą bowiem Senioralia.
Święto osób dojrzałych rozpocznie się jutro o godzinie 12 od specjalnego, bezpłatnego seansu filmu „Maria Skłodowska-Curie” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
W piątek o godzinie 10 organizatorzy zapraszają do Muzeum Regionalnego na zwiedzanie ekspozycji pt.,Monety i inne wyroby mennicze dla ’naiwnych’”. Dwie godziny później w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku rozpocznie się spotkanie pod hasłem: „Salon literacki, czyli o pisarzach i poetach inaczej niż zwykle” .
Oficjalne otwarcie Senioraliów zaplanowano na godzinę 15. W Parku Solidarności odbędzie się symboliczne przekazanie przez prezydenta Radomska seniorom ,,Klucza do Miasta”. Święto otworzy odtańczenie przez seniorów poloneza. Po tej części Senioraliów przyjdzie czas na występy.

Seniorzy opanują miasto 1Na scenie ze swoim repertuarem wystąpią: Chór ,,Serenada’’ działający przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Radomsku; Zespół wokalny Bel Canto z Dobryszyc; Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku ,,Wiem więcej ’’ z pokazem tanecznym oraz częścią słowno – muzyczną, a także Chór ,,Złota Nutka’’ działający przy Miejskim Domy Kultury w Radomsku i Chór ,,Melodia” – działający przy Fundacji Aktywne Centrum Edukacji. Przed mieszkańcami Radomska zaprezentują się również: Uniwersytet Otwarty dla Każdego, Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku i Radomszczańska Kapela Podwórkowa.
Gościem specjalnym zabawy będzie znany i lubiany wokalista — Andrzej Rybiński.

Poza zabawą, w programie przewidziane są m.in.: konsultacje i badania lekarskie przeprowadzone przez lekarzy ze Szpitala Powiatowego w Radomsku i bezpłatne badania,,smokolizerem” zorganizowane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomsku.
Seniorzy będą mogli także skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Porad prawnych udzielą przedstawiciele Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym. Przez cały czas czynne będą stoiska promocyjne lokalnych stowarzyszeń senioralnych oraz przedsiębiorców, którzy są wpisani do wykazu radomszczańskich firm honorujących ogólnopolską ,,kartę seniora’’. Centrum Aktywności Społecznej zaprasza do stoiska z ,,kopertą życia” oraz  ,,kartą seniora”. W programie przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz poczęstunek.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Poprzedni artykułSłów nie zabraknie
Następny artykułZginął motocyklista

Popularne

- Advertisment -