fbpx

Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w Myszkowie

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z myszkowską młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach prowadzonej przez myszkowskich policjantów szeroko rozumianej profilaktyki społecznej.

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą, liczącą kilkuset uczniów z powiatu myszkowskiego. Było to spotkanie, które miało na celu uświadomienie młodym ludziom czym jest odpowiedzialność prawna.

Sędzia w roli eksperta uświadamiała też o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Oprócz myszkowskich policjantów w spotkaniu uczestniczyli również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic.

Podczas prelekcji nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zarówno zdrowotnych i społecznych ale i prawnych związanych z tymi substancjami. Godzinny wykład sędzi cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Sędzia, podając rzeczywiste przykłady, dotyczące rozpatrywanych przez nią spraw na sali sądowej, uświadamiała młodzież, że narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

W trakcie spotkania omówiła również odpowiedzialność prawną nieletnich. Nie zabrakło bardzo cennych informacji dotyczących zagrożeń jakie niesie ze sobą internet. Wesołowska dużą uwagę skupiła na tzw. hejcie. Przestrzegała młodzież przed tego typu zachowaniami i uwrażliwiała młodych ludzi, że po drugiej stronie zawsze jest człowiek.

sędzia Anna Maria Wesołowska
źródło: KMP Myszków

LN/KMP Myszków