fbpx
Strona głównaPolecaneSąsiedzi zachowali czujność i dzięki temu mieszkanie w częstochowskiej dzielnicy Północ nie...

Sąsiedzi zachowali czujność i dzięki temu mieszkanie w częstochowskiej dzielnicy Północ nie zostało okradzione. Policja zatrzymała włamywaczy


Sąsiedzi zachowali czujność i dzięki temu mieszkanie w częstochowskiej dzielnicy Północ nie zostało okradzione. Policja zatrzymała włamywaczy.


W ręce policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadło dwóch mężczyzn z wieku 33 i 35 lat, którzy usiłowali okraść jedno z mieszkań na Północy. 33-latek trafił do aresztu, a wobec jego o dwa lata starszego kompana zastosowano policyjny dozór. Grozi im do 10 lat więzienia.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyźni ci próbowali wejść do jednej z klatek schodowych wielorodzinnego budynku mieszkalnego na Północy. Wybrali przypadkowo kilka mieszkań, do których dzwonili domofonem, jednak nie zostali wpuszczeni do środka. Jak relacjonuje policja, w chwilę później jedna z lokatorek bloku usłyszała podejrzany hałas dobiegający z balkonu sąsiadującego z nią mieszkania. Gdy wyjrzała na zewnątrz, zobaczyła tych samych mężczyzn, którzy wcześniej dzwonili domofonem. Interwencja kobiety spłoszyła włamywaczy.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali niedoszłych włamywaczy na sąsiedniej ulicy. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach przedmioty i narzędzia służące do dokonywania przestępstw.

Włamywacze usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu 33-latek trafił do aresztu, a jego 35-letni kolega został objęty policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji podziękowała czujnej częstochowiance za interwencję i powiadomienie policji. Dzięki jej reakcji i przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i zatrzymać sprawców włamania.


Policja apeluje do wszystkich mieszkańców Częstochowy i regionu o czujność i podobną reakcję w razie zauważenia podejrzanych osób lub niepokojących sytuacji.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here