Samorząd informuje o wyborach

0
189

W związku z październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu, na portalu miejskim Częstochowy uruchomiono specjalną zakładce poświęconą temu wydarzeniu.
Pod adresem: http://www.czestochowa.pl/page/6952,wybory-do-sejmu-i-senatu-rp-2019.html
częstochowianie będą się mogli zapoznać z podstawowymi informacjami dotyczącymi zasad głosowania, a także sprawdzić, gdzie mieszkańcy miasta mogą wybierać parlamentarzystów.

Samorząd informuje o wyborach 1


Na stronie zamieszczono m.in. informacje Prezydenta Miasta Częstochowy o lokalach wyborczych w mieście dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, o możliwości sporządzenia aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych. Wraz z tymi informacjami dostępne są także wzory niezbędnych wniosków do pobrania i wypełnienia przez osoby zainteresowane.
Podano tam również informacje o numerach i granicach odwodów wyborczych, adresy siedzib obwodowych komisji wyborczych oraz termin zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego (do 30 września) oraz sporządzenia aktu pełnomocnictwa (do 4 października).

Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się w niedzielę 13 października. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7-21.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here